Kované křídlové brány

Křídlová brána je klasickým řešením vjezdu do objektů. Užívá se všude tam, kde není boční prostor pro zajíždění brány pojezdové nebo samonosné a jsou vhodné pro rovný a nesvažitý terén.

Křídlové brány vyrábíme stejně jako ostatní typy bran individuálně přímo podle skutečných rozměrů stavebních otvorů. Brány dodáváme v ocelovém provedení s výplní ocelovou, kovanou, dřevěnou nebo kovové brány bez výplně v základním nebo finálním nátěru či upravenou žárovým zinkováním.
Otevírání bran může být ruční nebo automatizovaná verze pomocí elektromechanických pohonů. Technologické řešení pohonu křídlové brány, který je uzavřen v hliníkové skříni a chráněn před povětrnostními vlivy, zaručuje maximální spolehlivost a dlouhou životnost. V případě výpadku elektrického proudu lze elektropohon jednoduše odblokovat a bránu otevřít manuálně. Jedním dálkovým ovladačem je možné společně ovládat vjezdovou bránu i s garážovými vraty.

Stavební připravenost křídlových bran.
Oproti branám posuvným je v tomto případě stavební připravenost minimální. Vystačíme si s přívodem elektrické energie (230 V). Předpokladem je však existence nosných sloupků, které bychom měli budovat zároveň se stavbou sloupků pro oplocení a měly by být dostatečně pevné.
Kované brány jsou osazovány na seřizovatelné panty a v místě, kde se křídla brány setkávají, je pak dobré mít ve vozovce zabudovaný doraz.

Výhody a nevýhody křídlových bran.
Výhodná je snadnější a také levnější stavební připravenost než u bran posuvných.
Nevýhodou je, že nemůžeme hned za bránou parkovat a v zimě se nevyhneme pravidelnému odklízení sněhu. Křídla bran lze otevřít jen do určitého stupně a prostor za bránou (tím směrem, kam se brána otevírá) nesmí být do svahu.

Ukázky našich prací

kovaná křídlová brána
Kovaná křídlová brána


kované zábradlí na francouzské okno
Zábradlí na francouzské okno


křídlová branka
Kovaná křídlová branka


kovaná branka s oplocením
Kovaná branka


Kovaná lavička
Kovaná lavička


kovové balkonové zábradlí
Kované balkonové zábradlí


kovové zábradlí ke vchodu
Kované zábradlí ke vchodu