Posuvné brány - vyberte si druh výplně

Posuvné brány jsou jedny z nejpoužívanějších typů bran pro vjezd dopravních prostředků.
Otevírání posuvných bran je realizováno posunem do strany nejčastěji rovnoběžně podél plotu na pozemku. Díky tomuto systému jsou posuvné brány nejméně náročné na prostor.

Pojezdové brány stejně jako ostatní typy bran vyrábíme individuálně přímo podle skutečných rozměrů stavebních otvorů. Brány dodáváme v ocelovém provedení s výplní ocelovou, kovanou, dřevěnou nebo kovové brány bez výplně v základním nebo finálním nátěru či upravenou žárovým zinkováním. Otevírání bran může být ruční nebo automatické. V případě výpadku elektrického proudu lze elektropohon jednoduše odblokovat a bránu otevřít manuálně. Jedním dálkovým ovladačem je možné společně ovládat vjezdovou bránu i s garážovými vraty.

Standardní posuvné brány mohou být samonosné či pojezdové.
Samonosné brány (též nesené) se pohybují volně nad povrchem. Hlavní výhody samonosných posuvných bran jsou hlavně v tom, že terén, na kterém jsou vybudovány, může obsahovat nerovnosti či být svažitý. Samonosná posuvná brána může být také postavena v jakékoliv výšce nad povrchem.
Pojezdová brána funguje na jiném principu. Brána je na kolečkách, které jezdí po zabetonované kolejničce. Tento typ posuvné brány musí být použit pouze na vodorovném povrchu, což je v některých případech značně omezující.
U obou typů bran však platí pravidlo, že potřebujeme dostatečný prostor do jedné ze stran brány (u samonosných o 1/3 větší než je délka stavebního otvoru a u pojezdových o délce stavebního otvoru). Nespornou výhodou posuvných bran je i jejich stabilní konstrukce.

Ukázky našich prací

kovaná křídlová brána
Kovaná křídlová brána


kované zábradlí v interiéru
Kované zábradlí v interiéru


Dřevník
Dřevník


oplocení bytového domu
Oplocení bytového domu


kované mříže
Kované mříže


kovaná křídlová brána
Kovaná křídlová brána


kované zábradlí na francouzské okno
Zábradlí na francouzské okno


kovaná samonosná brána
Kovaná samonosná brána


kované zábradlí na terasu
Kované zábradlí na terasu


kovová branka
Kovová branka


kovové balkonové zábradlí
Kované balkonové zábradlí


kovové zábradlí ke vchodu
Kované zábradlí ke vchodu